Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017

<< VIDEO & ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΜΒΡΥΣΣΕΑ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΗΣ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ >>

Τρίτη, 3 Οκτωβρίου 2017 12:23 από TrikalaScore
Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και τη μεγάλη νίκη της ομάδος του Διστόμου με το γκόλ του Λεωνίδα Κωστούλα στο 54'
Τι δήλωσαν ο Προπονητής του Διγενή Νεοχωρίου κ.Θεοδώρου Αθανάσιος , και ο ποδοσφαιριστής του  Κώστας Τσικρικάς, μετά το χθεσινό ματς με τον Αμβρυσσέα και την ήττα της ομάδας τους με 0-1

Στιγμιότυπα αγώνα και το Γκόλ του Κωστούλα ( VIDEO )

Δηλώσεις Προπονητή , Διγενή Νεοχωρίου , κ.Θεοδώρου Αθανάσιου
 ( VIDEO )

Δείτε τι δήλωσε ο ποδοσφαιριστής του Διγενή Κώστας Τσικρικάς
( VIDEO )

Με ήττα ξεκίνησε τους αγώνες στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής ο Διγενής (Φωτό & Βίντεο)
01/10/2017 Οιχαλία

Η ομάδα του Νεοχωρίου ηττήθηκε εντός έδρας με 1-0 από τον Αμβρυσσέα Διστόμου με γκολ του Κωστούλα από το 53ο λεπτό με ωραία κεφαλιά ψαράκι.

Διγενής Νεοχωρίου: Σταμέλος, Γκαγκαστάθης (89΄Νταής), Σαρακατσάνος, Μακρής , Γούτσιος, Νασιακόπουλος, Μπασιάκας (61΄Αμπαδιωτάκης), Σκόνδρας, Γιαννούλας, Τσικρικάς, Κολοβός (67΄Κατσαμάγκας).
Αμβρυσσέας Διστόμου: Ντεντσεβ, Μαργαρίτης, Καλαγκάνης , Μεταλλινός, Στούμπος, Βαγγελή (73΄Μπότσης), Βλάχος, Χύσι, Κωστούλας (91΄Σχίζας), Σούκιας (70΄Μπαλτάς), Ντος Σάντος.

Οι αγώνες του 4ου ομίλου

Διαβάστε τι συνέβη στα ματς της πρεμιέρας της Γ’ Εθνικής με τις ήττες των Νίκη και Ολυμπιακού Βόλου να ξεχωρίζουν στα αποτελέσματα.
Τα παιχνίδια:

ΝΠΣ Βόλος - Αστέρας Ιτέας  (5-0)

Διαβάστε εδώ για την άνετη επικράτηση του συνόλου του Χουάν Φεράντο το Σάββατο (30/9).

ΑΠΟΚ Βελούχι - Ολυμπιακός Βόλου (1-0)

Με τον Ολυμπιακό Βόλου να έχει την πρωτοβουλία του ματς  «προχωρούσε» ο αγώνας με τους «ερυθρόλευκους» να μην μπορούν να παραβιάσουν την αντίπαλη εστία. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με γκολ του Γιαουλάρι στο 58’, με σουτ, που κατέληξε στην αριστερή γωνία του Κούτσικου. Στα υπόλοιπα λεπτά δεν άλλαξε κάτι και το ΑΠΟΚ Βελούχι πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Σκόρερ: 58' Γιαουλάρι

Κόκκινη:

ΑΠΟΚ Βελούχι (Γιάννης Φλωράκης): Λαμπρόπουλος, Χάλλης, Παχής, Ζαραβέλης, Σιάτρας, Γιαουπλάρι (91' Ντουφεκιάς), Γενιτσαρόπουλος, Κατσαδούρος, Κακκαβάς, Μπακαλίδης (82’ Βαρούτσης), Ν. Λάππας (70’ Κακκαβάς)

Ολυμπιακός Βόλου (Μιχάλης Ζιώγας): Κούτσικος, Καραμπάς, Α. Κόκας (86’ Γελαδάρης), Κραγιόπουλος, Νόνης, Τόσκας (63’ Γρ. Ευθυμιάδης), Βασίλιεβιτς, Βαρούχας (82’ Καράμπελας), Σεχολάρι, Θέος, Σέττος (70’ Μέμος)

Διαιτητής: Παπακωνσταντίνου (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Καραγιάννης, Λιτοσελίτης (Φθιώτιδας)

Νίκη Βόλου - Ρήγας Φεραίος (0-1)

Με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους ξεκίνησε το ματς. Ο Ρήγας Φεραίος κατάφερε να προηγηθεί στο 23’ με στου του Τζοβάρα, από το ημικύκλιο της περιοχής. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου, καθώς παρά την υπεροχή της η Νίκη, δεν κατόρθωσε να φτάσει στην ισοφάριση. Στο ίδιο τέμπο κύλησε και το δεύτερο μέρος, με τους γηπεδούχους να αδυνατούν να πετύχουν γκολ και να φέρουν το ματς στο 1-1, παρά τις συνεχείς φάσεις τους καθ’ όλη τη διάρκεια του.

Σκόρερ: 23' Τζοβάρας

Κόκκινη:

Νίκη Βόλου (Φάντζιο Μπούις): Τζήμας, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Καρτσαμπάς, Βέργος, Ντόλγκι (60’ Γαρυφαλλόπουλος), Γιάκοβλεφ, Μέτσε, Τζιώρας, Ιορδανίδης (66’ Λάιος), Μπάιριτς (83’ Ματθαίου)

Ρήγας Φεραίος (Γιώργος Αλεξίου-Χρήστος Σπαθής): Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Γκάγκας, Σπαθής, Καρλιάμπας, Αλεξίου, Χατζησταμάτης, Μπόρας (65’ Παπαγεωργίου (80’ Καναβός)), Τζοβάρας, Τσιώλης (89’ Λάμπρου), Γεωργατζής (90’ Τζέκας)

Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Καραγιάννης (Λάρισας), Αναστασίου (Θεσσαλίας)
ΑΟ Θήβα - ΑΟ Σελλάνων (1-1)

Ιστορικό βαθμό απέσπασε ο ΑΟ Σελλάνων στη Θήβα κόντρα στην τοπική ομάδα. Ο σύλλογος από την Καρδίτσα στην παρθενική του συμμετοχή στη Γ' Εθνική κατάφερε να προηγηθεί στο 2ο μόλις λεπτό με τον Αρχόντη. Οι γηπεδούχοι παρά την... κρυάδα που δέχτηκαν από νωρίς στο ματς μπόρεσαν να ισοφαρίσουν την αναμέτρηση στο 72' και να πάρουν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας στην πρεμιέρα της Γ΄Εθνικής.

Σκόρερ: 72' Tόπι - 2’ Αρχοντής

Κόκκινη:

ΑΟ Θήβα (Σάββας Παχατουρίδης): Μόνος , Τοπι , Καραλής (78' Γεωργακης) Ζυγογιαάννης , Μπρένκα , Μαυρόπουλος  (60' Ροππας),  Αργυρίου , Κοτωρός (21' Πλατέλλας) Βεζυρτζόγλου , Σενγκά , Κάρλο

ΑΟ Σελλάνων (Γιάννης Μπουρνάκας): Κουτσόπουλος, Μετούση, Αρχοντής, Κουρκουλάς, Καραγκούνης, Θεοδωρόπουλος, Μάττας, Κοντός, Δανιήλ (88’ Γιαγιάκος), Χαδιάρη (63’ Παπαδημητρόπουλος), Μαρουδάς (78’ Μπακασέτας)

Διαιτητής: Πόγκας (Εύβοιας)

Βοηθοί: Πριονάς, Δέλχας (Εύβοιας)
Διγενής Νεοχωρίου - Αμβρυσσέας Διστόμου (0-1)

Με γκολ του Σούκια στο 53’ ο Αμβρυσσέας Διστόμου έφτυγε με το «διπλό» από την έδρα του Διγενή Νεοχωρίου.

Σκόρερ: 53’ Κωστούλας

Κόκκινη:

Διγενής Νεοχωρίου (Θάνος Θεοδώρου): Σταμέλος, Γκαγκαστάθης (89΄Νταής), Σαρακατσάνος, Μακρής , Γούτσιος, Νασιακόπουλος, Μπασιάκας (61΄Αμπαδιωτάκης), Σκόνδρας, Γιαννούλας, Τσικρικάς, Κολοβός (67΄Κατσαμάγκας).

Αμβρυσσέας Διστόμου (  -  ): Ντέντσεβ, Μαργαρίτης, Καλαγκάνης, Μεταλλινός, Στούμπος, Βαγγελή (73’ Μπότσης), Βλάχος, Χύσι, Κωστούλας (91’ Σχίζας), Σούκιας (71’ Μπαλτάς), Ντος Σάντος

Διαιτητής: Τσιτσανούδης (Λάρισας)

Βοηθοί: Τσαπραζής, Νάκας (Λάρισας)
Οπούντιος Μαρτίνου - Αχιλλέας Φαρσάλων (1-0)

Με γκολ του Τσόπλη στο 50’ ο Οπούντιος πήρε τη νίκη επί του Αχιλλέα Φαρσάλων, στο ματς των νεοφώτιστων.

Σκόρερ: 50’ Τσόπλης

Κόκκινη:
Οπούντιος Μαρτίνου (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Μπασινάς, Ζάχαρης, Νικολόπουλος, Κοκαβέσης, Αδαμίδης, Αγγελόπουλος, Τομόρι, Νούλας (75’ Παπανικολάου), Κολλάς (91’ Ευθυμίου), Τσόφλιος (81’ Μπράφος), Πρέντη (68’ Χρυσαφόπουλος)
Αχιλλέας Φαρσάλων (Μάκης Τριανταφυλλόπουλος): Κουτσοκέρης, Καραμπούζης (62’ Κούλπας), Μάρκου (62’ Καραγκούνης), Μανιώτης, Οικονόμου, Νεμπεγλέρας, Κόλα (71’ Κατσανάκης), Τλούπας, Συράκος, Λόλας, Βούλγαρης.
Διαιτητής: Ψυχούλας (Βοιωτίας)

Βοηθοί: Φίλος, Παγουράς (Βοιωτίας)

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

Εικόνες από το Διγενής Νεοχωρίου-Αμβρυσσέας Διστόμου

Κυρ 01 Οκτωβρίου 2017 19:39 On OichaliaNews

Για την 1η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' εθνικής

Δείτε το φωτορεπορτάζ του αγώνα Διγενής Νεοχωρίου - Αμβρυσσέας Διστόμου (0-1) όπως κατέγραψε το OichaliaNEWS από το γήπεδο Μπάμπης Παπαχατζής του Νεοχωρίου.